Wkładka wewnątrzmaciczna a bolesne miesiączki

Mam założoną spiralę niehormonalną już 4. miesiąc i mam długie bolesne miesiączki trwające nawet do 2 tygodni. Brzuch boli tydzień przed okresem. Co ja mam zrobić? Może ją wyjąć?
Marzena

Wewnątrzmacicznej wkładki nie zaleca się u kobiet, które uskarżają się na długotrwałe miesiączki. Kobiety, które stosują wkładkę mogą mieć dłuższe miesiączki. Spirala może zintensyfikować towarzyszący miesiączce ból, a także zaostrzyć istniejący stan zapalny. Jak widać u pani występują niepożądane skutki stosowania wkładki wewnątrzmacicznej. Decyzja o usunięciu wkładki należy do pani. Nikt ją za panią nie podejmie. Myślę, że warto porozmawiać z ginekologiem- być może zaproponuje inne rozwiązanie.

WIDEO

player placeholder

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna


Zobacz także: